Catering, czyli impreza bez wysiłku

Catering jest popularny na całym świecie. Organizując konferencję zamawiamy catering – zazwyczaj jest to jedna przerwa kawowa oraz lunch, czyli obiad. Firma gastronomiczna przywozi gotowe posiłki, ustawia je w podgrzewaczach i każdy uczestnik nakłada sobie na talerz to, na co ma ochotę. Firma cateringowa zapewnia jedzenie, naczynia, podgrzewacze, czasami przywozi stoły oraz serwety. Ustawia duży profesjonalny ekspres, w którym przygotowywana jest kawa. Uczestnicy konferencji liczą na smaczny posiłek i taki dostają.

Firmy oferują:

* dania mięsne,

* wegetariańskie,

* fit,

* dietę bezglutenową,

reagując na potrzeby klientów. Czasami do posiłków serwują także alkohole – wino, piwo czy wódkę. Koszt cateringu z alkoholem jest o wiele droższy, co zawsze należy ująć w kosztorysie danego wydarzenia.

Catering, czyli impreza bez wysiłku

Jakie imprezy obsługuje catering?

Dzisiaj catering obsługuje imprezy firmowe, czyli konferencje, seminaria, spotkania, oraz prywatne, czyli wesela, urodziny, wieczory kawalerskie i panieńskie. Galowe wydarzenia firmowe również muszą mieć zapewniony profesjonalny i smaczny catering. Dania muszą być ciepłe, ładnie podane, a nad cateringiem dyskretnie czuwać powinien jeden przynajmniej kelner. Gdy impreza jest duża, wówczas kilka osób czuwa – rozkładają sprzęt i naczynia, usuwają brudne naczynia, sprzątają po imprezie. Cateringowa przerwa kawowa składa się z kawy, herbaty, ciastek i napojów zimnych. Nieraz podawane są tartinki i owoce. Obiad cateringowy złożony jest z zupy, dania głównego, deseru, napojów zimnych i gorących. Firma cateringowa musi czuwać nad sprawnym przebiegiem wydarzenia, uzupełniać potrawy i napoje. Profesjonalne firmy cateringowe obsługują małe, kameralne imprezy oraz duże wydarzenia na kilka lub nawet kilkanaście tysięcy osób. Do obsługi tych ostatnich muszą zatrudnić nawet kilkaset osób. Duży catering jest wyzwaniem, musi organizować go spora firma, dysponująca odpowiednim zapleczem i personelem. Mały catering przygotowują nieraz firmy rodzinne, które obsłużą małe spotkanie lub obiad dla kilkunastu osób.

Dodaj komentarz