Pedodoncja, termin który powinien poznać każdy nowy rodzić. To inaczej stomatologia dziecięca!

Prawidłowy rozwój każdego dziecka, zależy przede wszystkim od jego rodziców. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci w młodym wieku, to ich rozwój jest w głównej mierze uzależniony od rodziny. Dotyczy to praktycznie każdego dziecka i każdego elementu jego rozwoju. Jedną z najbardziej istotnych rzeczy, jest prawidłowy rozwój zgryzu, zębów oraz uzębienia u dziecka. Aby zadbać o niego właściwie, niezbędne są regularne kontrole u stomatologa dziecięcego.

Stomatologia dziecięca

Chyba nikt nie przepada za wizytami u dentysty. Dzieci natomiast , nie lubią tych wizyt wyjątkowo mocno. Tym samym, pedodoncja, jest jedną z najbardziej wymagając nauk stomatologicznych i nie ma w tym nic dziwnego. Profesjonalna stomatologia dziecięca, zajmuje się leczeniem i kontrolowaniem uzębienia u dzieci już od najmłodszych lat. Niestety, ale często, stan uzębienia u dzieci, szczególnie tych, które posiadają mleczne zęby jest bagatelizowany. Tymczasem, zarówno dla stomatologa jak i dla rodzica, może to być pierwsza, poważna oznaka problemów z uzębieniem. Tym samym, warto zadbać o to, aby stomatolog dziecięcy czuwał nad stanem zdrowia dziecka i mógł jednocześnie zająć się ewentualnymi problemami dziecka z zębami, zanim te problemy staną się poważne.

Nagłe leczenie

Pedodoncja, powstała również po to, aby nieść pomoc dzieciom w przypadkach nagłych. Niestety, ale te, często pojawiają się u dzieci, szczególnie ze względu na brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, czy też po prostu ze względu na zbyt dużą ilość słodyczy. Nagły ból zęba, a także problemy z próchnicą, które u dzieci bywają bardzo duże, mogą skończyć się nawet usunięciem zęba. W przypadku zębów mlecznych, próchnica i usunięcie, nie brzmią wcale źle, gorzej sprawa wygląda w przypadku zębów stałych. Wówczas, u tak młodego dziecka, usunięcie zęba, często wiąże się z koniecznością długiego oczekiwania na możliwość wstawienia implanta, głównie dlatego, że szczęka kształtuje się prawie do 20 roku życia.

Dodaj komentarz