Wiele osób zastanawia się, czy warto skorzystać z kompleksowej obsługi uroczystości pogrzebowych, które oferują dobre domy pogrzebowe. Tego typu rozwiązania pozwalają najbliższej rodzinie i krewnym osoby zmarłej skupić się na przeżywaniu żałoby i zadumy, bez potrzeby angażowania się w formalności oraz organizację pogrzebu.

Dlaczego rośnie popyt na kompleksowe usługi pogrzebowe?

Coraz popularniejsze w Polsce kompleksowe usługi pogrzebowe są alternatywą dla samodzielnego załatwiania wszystkich formalności oraz spraw związanych z pochówkiem zmarłego. Dopełnienie ich w terminie, z uwagi na obowiązki rodzinne i zawodowe, często jest po prostu niemożliwe. W tych trudnych chwilach pomagają pracownicy zakładów pogrzebowych, oferując między innymi kompleksową obsługę pogrzebu. Takie usługi pozwalają żałobnikom na przeżywanie bólu i tęsknoty za bliskim, bez potrzeby angażowania się w sprawy pochówku.

Czym są kompleksowe usługi pogrzebowe?

Kompleksowa obsługa pogrzebu obejmuje nie tylko pochówek w obrządku katolickim, ale także możliwość jego organizacji w dowolnie wybranym wyznaniu. Warto podkreślić, że coraz częściej Polacy decydują się na pochówek świecki. Wiele domów pogrzebowych zatrudnia na stałe lub współpracuje z wykwalifikowanymi Mistrzami Ceremonii. Są to przewodnicy świeckich uroczystości pogrzebowych, którzy przygotowują je zgodnie z ostatnią wolą zmarłego czy po konsultacji z jego rodziną i najbliższymi krewnymi, którzy podjęli się organizacji pogrzebu.

Kompleksowa obsługa pogrzebu świadczona przez profesjonalne domy pogrzebowe obejmuje także dopełnienie wszelkich formalności związanych z przekazaniem aktu zgonu do właściwych urzędów oraz przyznaniem zasiłku pogrzebowego przez ZUS. Ze wspomnianych usług często korzystają krewni osób zmarłych za granicą.

Transport szczątków ludzkich czy ciała z Europy, a także innych kontynentów wymaga nie tylko perfekcyjnej znajomości języka obcego, ale również sprawnego poruszania się w obowiązujących w danym kraju przepisach prawnych. Wśród nich znajdują się regulacje dotyczące zabezpieczenia ciała lub szczątków ludzkich osoby zmarłej w trakcie transportowania do Polski.

Zalety korzystania z kompleksowej obsługi pogrzebu

Korzystanie z usługi kompleksowej obsługi pogrzebu jest ogromnym ułatwieniem dla rodziny zmarłego. Dzięki niej członkowie rodziny osoby zmarłej nie muszą brać bezpośredniego udziału w organizacji pochówku, na przykład podczas doboru oprawy muzycznej czy florystycznej towarzyszącej ceremonii pogrzebowej zmarłego.

Wiele zakładów pogrzebowych współpracuje ze studiami florystycznymi zajmującymi się przygotowaniem wieńców, wiązanek, bukietów i stroików pogrzebowych. Kwiaty dobierane są do charakteru uroczystości oraz osobistych preferencji osoby zmarłej. Ponadto studia florystyczne współpracujące z domami pogrzebowymi, oferującymi kompleksowe usługi pogrzebowe, są w stanie dostarczyć kwiaty do miejsca pochówku osoby zmarłej, bez potrzeby angażowania członków jego rodziny czy też najbliższych krewnych.

Należy wspomnieć, że kompleksowa obsługa pogrzebu polega także na wyborze odpowiedniej oprawy muzycznej. Specjaliści zatrudnieni w zakładach pogrzebowych zazwyczaj współpracują także z muzykami biorącymi udział w uroczystościach pogrzebowych. Odpowiednio dobrana oprawa muzyczna jest uwarunkowana charakterem ceremonii ostatniego pożegnania. Może być dopasowana zarówno do obrządku religijnego, jak i pogrzebu świeckiego.

Kompleksowe usługi pogrzebowe obejmują także wybór wzoru klepsydry, pomoc w kupnie trumny, urny kremacyjnej, a także zamieszczeniu nekrologu w prasie lub innych środkach masowego przekazu.

Usługi kompleksowej organizacji pogrzebu realizowane są przez dobre domy pogrzebowe działające w wielu miastach w Polsce. Ich pracownicy służą radą oraz duchowym wsparciem na każdym etapie organizacji pochówku. Wszystkie podejmowane działania służą przejęciu formalnych obowiązków związanych z pogrzebem i mają na celu odciążenie w tym trudnym czasie bliskich zmarłego.

Marta
Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

    Comments are closed.