Spośród wszystkich dzielnic Warszawy, to Białołęka obecnie cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród osób kupujących nowe mieszkania. Zapewnia ona szereg korzyści, związanych między innymi z bardzo szeroką ofertą rynkową. Pod tym względem klienci biur deweloperskich nie mogą narzekać.

Białołęka – najważniejsze zalety

 

Jeszcze zanim przejdziemy do analizy tego, na co warto się zdecydować, trzeba poświęcić nieco miejsca na charakterystykę tej dzielnicy. Jeszcze jakiś czas temu spotkać można było się z pewnymi narzekaniami, związanymi z faktem, iż Białołęka jest znacząco oddalona od ścisłego centrum stolicy. Obecnie jednak głosy te ucichły.

Wynika to z dynamicznego rozwoju infrastruktury, a także znaczenie lepszych połączeń komunikacyjnych. Dzięki temu dojazd do najważniejszych miejsc w Warszawie stał się znacznie krótszy. Z tego powodu deweloperzy na Białołęce często oferują nowe mieszkania osobom, które pracują w centrum, ale na co dzień chcą żyć w znacznie spokojniejszej okolicy.

To oczywiście nie wszystko. Wspomnieć należy też o dostępie do wielu terenów zielonych, bogatej ofercie kulturalnej i edukacyjnej, jak również atrakcyjnych cenach mieszkań. Pod tym względem Białołęka często bije na głowę ścisłe centrum. Wybór tej lokalizacji to doskonały sposób na to, aby zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych na jednym metrze kwadratowym.

Mieszkania na Białołęce – co oferują deweloperzy?

 

Trudno znaleźć lepszą zachętę do zakupu, niż bogata, bardzo zróżnicowana oferta rynkowa. Białołęka tym właśnie się wyróżnia. Coś dla siebie znajdą w tej dzielnicy zarówno single, jak i rodziny z dziećmi, a także seniorzy. Na co mogą liczyć klienci?

  • Osiedla mieszkaniowe. Zazwyczaj wyróżniają się stosunkowo niską zabudową, choć oczywiście są wyjątki. Co jednak najważniejsze, gwarantują one dostęp do bogatej wyposażenia i wielu udogodnień – od szybkich wind, po podziemne parkingi i place zabaw dla dzieci.
  • Mieszkania z dostępem do terenów zielonych. Budynków położonych w malowniczej okolicy nie brakuje, co jest dobrą informacją zwłaszcza dla rodzin. Brak tu wielkomiejskiego gwaru, typowego dla obszarów położonych bliżej centrum. Zamiast tego klienci deweloperów mogą liczyć na miejsca sprzyjające aktywnemu odpoczynkowi. Bez względu na jego formę.
  • Spore zróżnicowanie pod względem metrażu. To kolejna dobra informacja. Oferta rynkowa jest bardzo zróżnicowana, dlatego z łatwością znaleźć można niewielkie kawalerki, standardowe mieszkania dwupokojowe, a także lokale o metrażu oscylującym wokół 100 metrów kwadratowych.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tej dzielnicy, trzeba przyznać, że okaże się ona atrakcyjna też dla inwestorów kupujących nieruchomości pod wynajem. Zainteresowanie nimi nie słabnie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić.

Wspomnieć warto również o dość specyficznej kategorii, którą tworzą mieszkania dwupoziomowe. Cieszą się one rosnącą popularnością, głównie z powodu ogromnej swobody aranżacyjnej, jaką zapewniają. Taki układ pozwala z łatwością wydzielić strefę prywatną od strefy dziennej.

Nie tylko mieszkania – segmenty na Białołęce

 

Dzielnice nieco oddalone od centrum Warszawy znane są ponadto z tego, że często powstają w nich zabudowania szeregowe. Tworzą ją segmenty, stanowiące bardzo ciekawą alternatywę dla drogich domów i mniejszych mieszkań.

Gwarantują wygodny metraż (zazwyczaj od 80 metrów kwadratowych wzwyż), a za sprawą lokalizacji, także atrakcyjne ceny. Po stronie ich zalet należy zapisać również dostępność dwóch poziomów, przydomowe ogródki oraz duże tarasy. Przekłada się to na bardzo wysoką atrakcyjność tego typu nieruchomości, dlatego nie dziwi fakt, iż cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Segmenty powinny zainteresować głównie rodziny z dziećmi oraz osoby wychowane w domach jednorodzinnych, liczących na większą swobodę, niż ta, którą zapewniają mieszkania.

Jak widać, Białołęka to miejsce, którym z pewnością warto się zainteresować. Bez względu na konkretne potrzeby i wymagania. Oferta deweloperska jest bowiem tak szeroka, że zadowoli każdego. 

źródło: slawbud.pl – deweloper Łomianki

Marta
Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

    Comments are closed.