Barwniki spożywcze

Zaletą słodkości jest nie tylko ich wyjątkowy smak, ale również apetyczny wygląd. Zarówno w kuchniach domowych, jak i profesjonalnych dużą uwagę przykłada się do tego, aby przygotowane danie doskonale się prezentowało. W tym celu stosuje się szereg metod, wykorzystujących różnego rodzaju dodatki z czekolady, masy marcepanowej czy lukru. Tak jak w modzie, również w dekoracjach cukierniczych powstają pewne trendy, a jednym z nich są intensywne, tęczowe barwy.

Ciasta malowane

Przygotowanie tortu na urodziny dziecka czy kolorowych babeczek na przyjęcie ze znajomymi będzie znacznie bardziej proste z barwnikami spożywczymi Amus. Ich doskonała receptura pozwala wyczarować niezwykle estetyczne kompozycje. Barwniki dodawać można zarówno do ciasta, jak i do słodkiej masy. Rewolucją w ozdabianiu tortów stała się możliwość malowania barwnikami po masie marcepanowej jak po płótnie. Dostępna gama kolorów ( żółty, niebieski, czerwony, pomarańczowy, różowy, fioletowy, zielony, czarny, biały ), a także możliwość ich mieszania daje ogromne pole do popisu. Na masie można namalować wszystko, zaczynając od postaci z bajek, a kończąc na krajobrazach. Kolorowe masy to doskonały sposób, by zaangażować dziecko w przygotowanie deseru – to świetna zabawa dla malucha, a także fantastyczny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Barwniki spożywcze Amus

Monokolorowy look

Oprócz tęczowych trendy, uwielbianych zwłaszcza przez najmłodszych, ciekawym pod względem wizualnym jest również zastosowanie jednego koloru dla całego ciasta lub tortu, zaczynając od biszkoptu, poprzez masę, a kończąc na ozdobach i dekoracjach. Tego rodzaju kompozycja charakteryzuje się zazwyczaj subtelnym, pastelowym kolorem, głównie jest to róż, błękit i seledyn, gdzie poszczególne elementy mają różne odcienie. Stworzenie takiego ciasta lub tortu jest czasochłonne, jednak efekt końcowy zachwyci każdego.

Kolorowe dekoracje

Wyjątkowo popularne są również różnobarwne ozdoby z masy cukrowej. Każda miłośniczka domowych wypieków z łatwością wykona masę, z której będzie można ulepić dowolną postać z bajki, kolorowe kwiaty lub nawet sylwetki ludzi. Tego typu dekoracje dzielą się na dwie grupy kolorystyczne – pierwsze mają barwy zgodne z rzeczywistością, intensywne i wyraźne, drugie natomiast mają subtelny i delikatny charakter, a kolory są pastelowe. Wersja pierwsza wykorzystywana jest głównie przy tortach dla dzieci, na przykład z okazji chrztu lub urodzin, natomiast druga doskonale prezentuje się na eleganckich i stylowych tortach ślubnych.

 

Dodaj komentarz