Szybki obiad może być też zdrowy

Osoby żyjące w przekonaniu, że jedzenie przygotowywane na szybko, tak zwane fast foody, są niezdrowe, są w częściowym błędzie. Oczywiście, oferta wielkich restauracji specjalizujących się w takim typie serwowanego pożywienia zasadniczo zdrowiu nie sprzyjają, jednak nie wszystko z kategorii jedzenia przygotowywanego na szybko jest niezdrowe. Poniżej przedstawimy na to dowody nie do podważenia.

Szybki obiad może być też zdrowy

Szybki obiad może też być zdrowy

Ile razy jest tak, że wracamy z pracy do domu, głodni i tylko marzymy o tym, aby znaleźć coś w lodówce do szybkiego przygotowania? Mamy dobrą wiadomość: takie jedzenie może być zdrowe, nikt nie jest skazany na natychmiastowe przybieranie na wadze i przyjmowanie niezbilansowanych składników. Co najważniejsze, nie musimy spędzać dużo czasu, aby przygotować zdrowy posiłek dla nas i dla najbliższych. I wcale nie ma takiej potrzeby, aby zamawiać do domu pizzę czy powoływać się na pomoc fast foodów.

Produkty, które zawsze powinny być w kuchni

Są takie produkty, które nie dość, że są szybkie w przygotowaniu, to w dodatku mają długi termin do spożycia, co jest gwarancją, że nie zepsuje się za szybko, a ponadto, możemy zorganizować małe zapasy żywnościowe na kryzysową sytuację. Takimi produktami są przede wszystkim makarony i kasze. Co więcej, są one pełne zdrowego błonnika, który usprawni pracę naszego układu trawiennego i wspomoże regularne wypróżnianie. Warto też pamiętać o porcji warzyw i owoców. Nie zawsze trzeba wybierać jakieś przemyślane z przepisów, warto kierować się tym, co jest akurat dostępne. Sezonowe owoce są o wiele smaczniejsze i zapewniają niezbędne urozmaicenie.

Przykładowy przepis, który wykonasz w parę minut

Penne z tuńczykiem Składniki na 4 porcje:

  • 320 g makaronu rurka skośna
  • 1 puszka pomidorów krojonych
  • 1 opakowanie zielonych oliwek bez pestek
  • 2 puszki tuńczyka w oliwie
  • 1 czerwona cebula
  • 2 ząbki czosnku
  • parmezan
  • 2 łyżki oliwy

Wystarczy zagotować makaron, wybrać rybę z puszki, przygotować sos i gotowe! Proste, prawda? Życzymy smacznego.

Dodaj komentarz