Suplementy diety – co warto wiedzieć o suplementach diety

Jeśli zastanawiasz się, co to są suplementy diety, pamiętaj, że są to po prostu substancje, które mogą wspierać funkcjonowanie organizmu, przyspieszać odchudzanie oraz dostarczać ciału dodatkowej dawki witamin, oraz składników mineralnych. Suplementy diety mogą pochodzić z Polski, ale także być importowane z całego świata. Jeśli odpowiednio dopasujesz te specyfiki do swoich potrzeb, mogą w znaczący sposób odmienić samopoczucie. Jakie suplementy warto wybrać? . 

Rodzaje suplementów diety i ich skuteczność

Wiele osób zastanawia się, czy suplementy są zdrowe? Odpowiedź na to pytanie związana jest z odpowiednim dopasowaniem danego preparatu do potrzeb organizmu. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie niedobór witaminy C, możesz suplementować ten składnik przy użyciu przetestowanego produktu z odpowiednim certyfikatem. Suplementy mogą mieć jednak różne przeznaczenia, a ich podstawowe rodzaje to m.in.:

  • suplementy na odchudzanie,
  • suplementy dla sportowców,
  • suplementy na układ krążenia,
  • suplementy na pamięć i koncentrację,
  • suplementy na stawy,
  • preparaty z witaminami i minerałami,
  • suplementy na odporność,
  • suplementy dla seniorów,
  • witaminy dla młodzieży

Skuteczność wymienionych preparatów jest zależna od ich pochodzenia, dawkowania i stanu konkretnego organizmu. Przed ich użytkowaniem dowiedz się jak najwięcej o ich działaniu i porozmawiaj ze specjalistą.

Różnica między lekiem a suplementem, czyli czy suplement leczy?

Różnica między lekiem, a suplementem diety polega na tym, że suplementy są klasyfikowane jako substancje spożywcze będące dodatkowym źródłem składników odżywczych. Lek natomiast składa się z substancji o charakterze leczniczym. 

Suplementy diety – bezpieczna suplementacja składników odżywczych

Jeśli już zdecydowałeś się przyjmować suplementy diety, pamiętaj, że bezpieczna suplementacja to taka, w której przestrzegasz zaleceń z opakowania, a w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych lub złego samopoczucia — po prostu ją przerywasz. Przestrzegaj tych zaleceń szczególnie w przypadku suplementów odchudzających oraz specyfików, które mają za zadanie przyspieszenie spalania tłuszczu. Szczegółowo czytaj etykiety, które ostrzegają o możliwych skutkach przedawkowania z pozoru niegroźnych substancji. 

Czy suplementy diety działają?

Biorąc pod uwagę opinie wielu zadowolonych kobiet, które dawkując sobie poprawiające stan skóry i paznokci suplement osiągnęły pożądany efekt lub też szczęśliwe osoby, które dzięki suplementom szybciej schudły, można stwierdzić, że suplementy mogą być skuteczne. Odpowiedź na pytanie, czy suplementy działają, jest jednak zależna od konkretnych dolegliwości oraz systematyczności ich użytkownika. Suplementy, które działają, pochodzą najczęściej z renomowanych i pewnych źródeł i mają pozytywne rekomendacje. 

Podsumowując, niezależnie od tego, czy są to suplementy dla kobiet, dla osób otyłych czy też borykających się z kiepską koncentracją  — należy je przyjmować regularnie i zgodnie z zaleceniami. Jeśli zastanawiasz się gdzie najlepiej kupić zróżnicowane suplementy — Warszawa jest miejscem, w którym znajdziesz niemal każdy specyfik!

Marta
Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

    Comments are closed.