Wprowadzony w 2013 roku standard 4K UHD zrewolucjonizował sposób, w jaki oglądamy telewizję. Nie chodzi już tylko o jakość obrazu, ale uderzający realizm i siłę emocji, które odczuwa odbiorca. Teraz telewizja 4K dostępna jest dla każdego – dlatego warto mieć te inteligentne, piękne i niedrogie urządzenia?

Jak działa telewizja 4K

Na początek garść faktów i wprowadzenie do tej niezwykłej technologii. Telewizja 4K UHD to godny następna formatu HD i zapewnia doznania przy oglądaniu filmów oraz seriali nazywane ultra rozdzielczością lub poczwórnym Full HD. Oznaczenie 4K wskazuje na nominalną szerokość obrazu wynoszącą 4 tysiące pikseli, co daje oszałamiającą liczbę ośmiu milionów pikseli dla całego wyświetlacza (Full HD zapewniał „jedynie” 2 mln px). W praktyce szerokość jest minimalnie mniejsza niż 4 tysiące px, a rzeczywista rozdzielczość wynosi aż 3840 x 2160 pikseli. Takie parametry sprawiają, że telewizja 4K to przede wszystkim niezwykła jakość i komfort oglądania ulubionych programów. 

Co ciekawe, telewizja 4K Smart pozwala na wyświetlanie obrazów 3D w jakości Full HD. Użytkownicy odbierają je, używając prostych i niedrogich okularów polaryzacyjnych. Wysoka szczegółowość wyświetlanego obrazu, duża rozdzielczość oraz funkcjonalność – to zalety, którymi może poszczycić się telewizja w standardzie 4K UHD.

Wybierz telewizor 4K dostosowany do swoich potrzeb

Świadomy wybór telewizora zawęża się zwykle do dwóch kluczowych parametrów: jego marki oraz przekątnej ekranu. Rozmiar ma duże znaczenie, ponieważ nawet najlepszy telewizor 4K powinien być oglądany z mniejszej odległości niż ekran Full HD. W zasadzie można przyjąć prosty przelicznik – na każdy cal przekątnej telewizora powinno przypadać 2,1 cm odległości widza od ekranu. Warto więc wcześniej przemyśleć, w którym pomieszczeniu ustawimy odbiornik.

Jak wybrać kolorowy telewizor 4K? Oprócz przekątnej, nie bez znaczenia jest jakość technologii zastosowanych paneli. Na rynku dostępne są różne rozwiązanie:

  • Telewizory 4K LED, które są jednocześnie najtańszą opcją. Dla przeciętnego widza wyświetlany przez nie obraz będzie uznany na świetnej jakości. Z kolei dla osób bardziej wymagających lub profesjonalistów dokładność i szczegółowość ekranów LED może okazać się niewystarczająca
  • Telewizory 4K OLED to półka wyżej. Produkty te przeznaczone są dla osób, które przykładają większą wagę do jakości obrazu i jednocześnie na zakup telewizora mogą przeznaczyć nieco więcej środków

Warto pamiętać, że każdy telewizor 4K powinien korzystać z technologii HDR – poniżej tego kryterium nie warto schodzić. Na szczęście nawet marki premium to obecnie przystępne cenowo produkty. Wybór telewizora UHD nie musi być trudny, warto jednak dobrze poznać oferty dostępne na rynku.

Marki premium na rynku – porównanie

Jeśli chcesz dokonać właściwego wyboru, poznaj oferty czołowych graczy na rynku. Pomocna jest recenzja telewizora Samsung vs Philips vs Toshiba. Porównanie marek premium pozwoli zorientować się, które rozwiązanie warto wybrać. Okazuje się, że nawet najlepsze telewizory 4K nie muszą być drogie. Zapewniają wysoki komfort oglądania i świetną jakość obrazu.

Technologie, które zapewnią „największy obraz”

Opracowano różne technologie telewizji 4K, które pozwalają osiągać wysoką jakość wyświetlanego obrazu – wydaje się on naprawdę duży i przenosi widza w sam środek akcji! Jedną z najpopularniejszych technik jest HDTV w formacie 16:9. Określa on elektroniczną, ostrą jakość wyświetlanego obrazu. Przed zakupem warto poznać specyfikacje dobrego telewizora HDTV. Na przykuła telewizory klasy OLED wyposażone są w organiczne diody LED, samoczynnie emitujące światło. Pozwalają na osiągnięcie doskonałych rezultatów, ponieważ nie generują zniekształceń i są bardzo energooszczędne. Zanim dokonasz wyboru, przejrzyj najlepsze recenzje i ceny telewizorów HD 4K online, aby mieć pewność, że nie przepłacasz.

Wybierz inteligentne, piękne i niedrogie telewizory 4K

Chociaż do niedawna standard 4K był zastrzeżony tylko dla wybranych, teraz telewizory tego formatu można kupić w przystępnych cenach. Są nie tylko piękne i smukłe, ale również prezentują najwyższą jakość wyświetlanego obrazu. Doskonale sprawdzają się w czasie długich filmowych seansów lub do oglądania ulubionych seriali. Dlatego nie czekaj – już dziś warto kupić telewizor 4K.

źródło: ABfoto.pl

Marta
Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

    Comments are closed.