Nie zawsze zakup nowych maszyn na własność jest dla firmy najlepszym rozwiązaniem. W wielu przypadkach dużo bardziej uzasadniony ekonomicznie okazuje się wynajem kompresorów. Jest to uzależnione od specyfiki danego zakładu i rodzaju prowadzonej działalności. Wielu przedsiębiorcom ciężko jest przekonać się do tego rozumowania. Przedstawiamy więc argumenty przemawiające na korzyść wynajmu kompresorów.

Wynajem kompresora — kiedy to korzystne rozwiązanie?

Wciąż pokutuje przekonanie, również wśród przedsiębiorców, że zakup sprzętu jest najlepszym rozwiązaniem dla firmy. W końcu lepiej mieć wszystko na własność, by nie być od nikogo zależnym w prowadzonej działalności. Równie często można spotkać się z twierdzeniem, że lepiej kupić urządzenia na kredyt lub w leasing i spłacać go, zamiast opłacać wynajem. Czy rzeczywiście jest to słuszne rozumowanie? Poniekąd tak. 

Zakup kompresora jest uzasadniony w zakładach, gdzie ciągłość produkcji jest uzależniona od wykorzystania sprężonego powietrza. Wszędzie tam, gdzie sprężonego powietrza używa się nieustannie i cykl pracy z kompresorem powtarza się każdego dnia, można pokusić się o zakup sprzętu na własność. Jednak nawet w takich przypadkach wynajem kompresora może pociągać za sobą więcej korzyści. Zmieniające się realia rynku i produkcji sprawiają, że tak samo dynamicznie zmienia się specyfika zakładów przemysłowych. Niejednokrotnie kompresory używane są tylko okresowo. Równie często innowacje i dynamiczny rozwój procesów technologicznych wymusza zmianę organizacji procesów technologicznych. Tym samym tam, gdzie jednego dnia praca bez sprężonego powietrza nie była możliwa, kolejnego kompresory nie są już potrzebne, a zastępuje się je innymi maszynami. Jeśli sprężarki powietrza będą własnością przedsiębiorstwa, zostaną odłożone do magazynu w oczekiwaniu na lepszy czas. Tym samym nie będą na siebie pracowały i będą źródłem strat dla firmy. 

Zupełnie inaczej ma się sytuacja z wynajętymi sprężarkami. Wynajem może być długo- lub krótkoterminowy a wynajmowane sprężarki są urządzeniami wysokiej jakości i doskonale spełniają swoje zadania, są na bieżąco naprawiane i serwisowane. Kiedy tylko ich wykorzystanie przestaje być uzasadnione, wynajem może zostać zakończony. 

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z konieczności nieustannego dostosowywania swoich usług do zmieniającego się rynku. I tym samym coraz więcej z nich wybiera wynajem sprzętu zamiast jego zakup na własność. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wynajmowane kompresory mogą być bardziej funkcjonalne i bardziej opłacalne dla każdego przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto wynająć sprężarkę?

Wynajem sprężarek powietrza niesie za sobą wiele korzyści, zarówno ekonomicznych, jak i organizacyjnych. Przede wszystkim w przypadku wielu firm jest to rozwiązanie najbardziej opłacalne finansowo. Oprócz tego, kompresory na wynajem dostępne są od razu bez konieczności dłuższego oczekiwania na realizację zamówienia, jak to bywa przy zakupie nowych maszyn. 

Wynajmując sprężarkę, nie trzeba się martwić o jej sprawność. Wynajmujący dba o regularne serwisowanie, amortyzację, a także szkolenie pracowników. Prawdą jest, że sprężarki powietrza oferowane na wynajem są sprzętem używanym. Jednak w niczym nie ustępują one swoim nowym odpowiednikom. Są tak samo wydajne i funkcjonalne dzięki regularnym naprawom i serwisowaniu. Tym samym nie należy obawiać się o efektywność ich pracy. 

Korzystając z usług profesjonalnych firm oferujących kompresory na wynajem, przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z ich fachowej wiedzy i doradztwa. Standardową usługą jest pomoc w zakresie wyboru najodpowiedniejszego kompresora do danych warunków pracy i specyfiki zakładu. Na podobną pomoc serwisową można liczyć również w razie awarii urządzenia. Warto decydować się na współpracę z firmami oferującymi całodobowy serwis. Pozwoli to obniżyć straty związane z przestojem zakładu spowodowanym awarią. 

Możliwość wynajmu sprężarek powietrza z pewnością docenią właściciele firm charakteryzujących się zmiennością profilu produkcji, zmiennymi kontraktami czy dynamicznie zmieniającym się miejscem wykonywania prac. Warto samemu przekonać się, że wynajem kompresora jest nie tylko opłacalny, ale również wygodny i funkcjonalny.

Marta
Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

    Comments are closed.