Ozonowanie – nowoczesna metoda czyszczenia dywanów

Dywany oraz wykładziny stanowią bardzo popularny element dekoracyjny zarówno w biurach, przedszkolach, ale także pokojach dziecięcych i salonach. Pozwalają tłumić odgłosy, a jednocześnie zapewniają ciepło dla stóp, izolując od zimnej podłogi. Jednak oprócz szeregu zalet mają również wady. Przede wszystkim gromadzą duże ilości bakterii, wirusów oraz roztoczy. Mogą być także siedliskiem nieprzyjemnych zapachów.

Dlatego samo odkurzanie oraz czyszczenie nie jest wystarczające. Aby skutecznie pozbyć się drobnoustrojów oraz usunąć nieprzyjemny zapachy warto wybrać ozonowanie. Zalecane jest, aby przeprowadzać ozonowanie dywanów regularnie zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, w których bawią się dzieci, ale także przebywają alergicy. Ozonowanie dywanów stosuje się również w domach, w których przebywają zwierzęta, takie jak psy lub koty. Istotne jest również ozonowanie dywanów w przedszkolach oraz żłobkach, gdzie dbałość o higienę oraz sterylną czystość jest szczególnie ważne. Małe dzieci dotykają nie tylko stopami powierzchni dywanu, lecz również dłońmi, które następnie mogą wkładać do ust. Przez co wirusy, grzyby i bakterie mogą być przenoszone, prowadząc do infekcji. Szerokie właściwości ozonu sprawiają również, że z dywanu usunąć można zapachy. Dzięki czemu z powierzchni dywanu usunąć można grzyby, ale także inne zanieczyszczenia.

Ozonowanie – ekologiczna dezynfekcja

Po zabiegu ozonowania dywan jest świeży, puszysty oraz miłych dotyku. Zabieg ten usuwa także wszystkie nieprzyjemne zapachy z powierzchni dywanu. Zabija jednocześnie wirusy, bakterie, grzyby, roztocza oraz drobnoustroje. Jest to bezpieczna oraz ekologiczna forma dezynfekcji. Jak się okazuje ozon zabija znacznie skuteczniej bakterie aniżeli chlor, a jednocześnie działa znacznie szybciej. Co ciekawe ozon sprawdza się nawet w przypadku dywanu, na którym rozlała się benzyna, środki dezynfekujące czy inne substancje o silnym i nieprzyjemnym zapachu. Ozon pochłania również dym papierosowy, stęchliznę, spaleniznę oraz zapach farb malarskich. Dzięki czemu usuwanie zapachu z powierzchni dywanu może być szybkie i łatwe.

Ozon to bardzo silny utleniacz. Nie pozostawia jednak toksycznych odpadów oraz produktów. Tym samym nie stanowi zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt domowych. Nie prowadzi również do skażenia wody oraz gleby, a dodatkowo nie jest odkładany w tkankach żywych organizmów. Jest to zatem w pełni ekologiczny środek, przyjazny dla środowiska naturalnego. Co więcej ozonowanie to proces bardzo skuteczny. Ozon może dostać się do najmniejszego zakątka dywanu, wnikając w jego najgłębsze warstwy. Dlatego wybierając cykl prania wraz z ozonowaniem zyskuje się pewność, że dywan jest higienicznie czysty oraz wolny od jakichkolwiek drobnoustrojów i wirusów. Ozonowanie dywanu warto realizować regularnie, aby dzięki temu cieszyć się higieniczną czystością w swoich wnętrzach. To właśnie na dywanie rozwija się najwięcej drobnoustrojów oraz zarazków ze względu na jego miękką strukturę.

Chciałbyś poddać swój dywan ozonowaniu? Sprawdź koniecznie ofertę profesjonalnej pralni dywanów Damat z Warszawy, która dokonuje pełnego ozonowania dywanu przy każdym praniu – gratis!

Marta
Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

    Comments are closed.