Zalanie mieszkania, domu lub pomieszczeń firmowych wymaga natychmiastowego usunięcia jego skutków. Do tego celu przyda się nowoczesny sprzęt. To atestowane i certyfikowane urządzenia, które mają optymalną moc działania. Przy ich pomocy można pozbyć się wilgoci z zalanych pomieszczeń w taki sposób, aby nie zagrażała ona elementom wyposażenia, a także osobom, które będą w późniejszym czasie przebywać w danym wnętrzu.

Jak działają osuszacze?

Wysokiej klasy osuszacze to urządzenia kompaktowe, które można zabierać w dowolnie wybrane miejsce. Ich optymalnie dobrane wymiary umożliwiają pozbycie się wilgoci w zalanych domach, mieszkaniach, garażach, piwnicach, lokalach usługowych, a także innych wnętrzach, które wymagają natychmiastowego jej usunięcia. Osuszanie pomieszczeń przy użyciu nowoczesnego sprzętu jest szybkie, efektywne i przede wszystkim wydajne. Wysokiej klasy osuszacze to urządzenia energooszczędne, które mają różną moc. Można ją dopasować do stopnia zalania danego wnętrza. Oznacza to, że efektywność działania tego sprzętu jest bardzo wysoka, ponieważ całkowicie eliminuje problem zalanego domu, mieszkania czy piwnicy. Solidnie wykonane osuszacze nie powodują uszkodzenia podłóg. Mają one wygodną do przenoszenia rączkę zamontowaną na górze, co pozwala na wygodne ustawienie ich w odpowiednim miejscu.

Zasady działania osuszaczy

Główną zasadą działania profesjonalnych osuszaczy jest przede wszystkim pozbycie się wilgoci, również tej, która wniknęła pod posadzkę, czyli dostała się do warstwy izolacyjnej podłogi. Profesjonalne osuszanie mieszkań i domów polega na zastosowaniu sprzętu, który zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów, jak również likwiduje objawy wilgoci kapilarnej. Wysokie parametry techniczne, które ma osuszacz powietrza można dopasować do efektywności jego działania, powierzchni danego pomieszczenia, a także ilości przepływanego powietrza i wydajności pracy. Dobrej jakości osuszacze do zalanych pomieszczeń są w stanie wyciągnąć kilka litrów wody w ciągu krótkiego czasu. Sprzęt ten nie stwarza zagrożenia i nie jest uciążliwy w trakcie swojego działania dla osób postronnych czy zwierząt domowych lub gospodarskich. Wysokiej klasy osuszacze powietrza można wynająć na godziny. Urządzenia te są przewożone w dowolnie wybrane przez klienta miejsce, co pozwala na szybkie podjęcie pracy.

Jakie działania poprzedzają zastosowanie osuszaczy?

Przed uruchomieniem osuszaczy dokonywany jest pomiar wilgotności pod posadzką. Dzięki niemu można zidentyfikować czy wilgoć wyniknęła także do warstw izolacyjnych i wymagane jest wykonanie osuszania podposadzkowego przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Oprócz tego, po zalaniu mieszkania, domu lub budynku komercyjnego likwiduje się przyczynę tego problemu, a następnie dokonuje się pomiaru wilgotności wszystkich zalanych powierzchni i pomieszczeń. Chodzi tutaj o ścianę i posadzki. Pomiar wilgotności wykonywany jest przy użyciu specjalistycznych elektrod. W późniejszym czasie dokonywane jest osuszanie lokalu przy użyciu profesjonalnych osuszaczy. Działanie to jest honorowane przez ubezpieczycieli lokali firmowych i prywatnych. Działania mające na celu osuszanie wnętrz z użyciem profesjonalnego sprzętu podejmowane są od razu, aby nie pogłębić zawilgocenia powierzchni i nie spowodować namnażania się grzybów lub pleśni. Po zakończonym procesie osuszania dokonywane jest ozonowanie pomieszczeń, a także odgrzybianie pomieszczeń, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto za pomocą profesjonalnych mierników przeprowadzany jest kolejny pomiar wilgotności, aby sprawdzić czy pomieszczenia zostały w pełni osuszone.

Nowoczesne osuszacze do pomieszczeń mogą pomóc w walce ze skutkami zalania wnętrz firmowych czy prywatnych. Urządzenia te, w połączeniu z innymi sprzętami i metodami walki z zalaniem, są w stanie przywrócić lokal do dawnej świetności, bez potrzeby przeprowadzania generalnych i kosztownych remontów.

Marta
Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

    Comments are closed.