Działanie fali radiowej na tkankę skóry – jakie są efekty?
Współczesna kosmetyka stale się rozwija, wprowadzając nowe rozwiązania. Co ciekawe, nawet fale radiowe znalazły swoje zastosowanie w gabinecie kosmetycznym pod postacią zabiegu radiofrekwencji. Jest to zabieg, który korzystnie wpływa na tkankę skóry. Przekonaj się, co można zyskać, poddając się takiemu zabiegowi.
Działanie fali radiowej na tkankę skóry – jakie są efekty?
Fale radiowe (RF) wykorzystywane są podczas zabiegu radiofrekwencji w licznych uznanych klinkach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych. Stosowane są dość często przy modelowaniu sylwetki bądź w trakcie zabiegów, których celem jest poprawienie kondycji cery. Za ich pomocą możliwe staje się podgrzanie tkanki skóry do nawet 45°C. W gabinecie często wykorzystuje się fale o częstotliwości 0,5 – 0,7 MHz. Od tej właśnie wartości zależy bowiem głębokość, na jaką będą mogły wniknąć fale. Im częstotliwość będzie niższa, tym głębiej będą w stanie dotrzeć.
Takie zabiegi przynoszą wysoce korzystne efekty w przeciwdziałaniu procesowi starzenia się skóry oraz podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak za sprawą podgrzewania włókien kolagenowych, które kurczą się i z powrotem napinają. Pobudzone zostaje także wydzielanie elastyny i kolagenu, które działają korzystnie na skórę. Za pomocą tego zabiegu można doprowadzić także do rozluźnienia mięśni oraz przyspieszenia przemiany materii. Wszystko to powoduje wyraźne zmniejszenie cellulitu, a także odpowiednie modelowanie sylwetki czy pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej.
Czym są fale radiowe w kosmetyce?
Możliwe jest wyróżnienie kilku rodzajów fal radiowych w kosmetyce. Należą do nich fale monopolarne, bipolarne, a także multipolarne. Każde z nich charakteryzują się odmiennym działaniem. Fale monopoloarne obejmują zwykle dwie elektrody, z których jedna jest uziemiająca (bierna) i bezpośrednio dotyka ciała pacjenta, a druga odpowiada za emisję promieniowania o odpowiedniej częstotliwości fal radiowych. W ten sposób promieniowanie dociera do biernej elektrody przez skórę. Można w ten sposób wyraźnie podgrzać tkankę.
Fale bipolarne zazwyczaj obejmują dwie elektrody czynne, które zostały umieszczone na jednej głowicy. W takiej sytuacji energia przepływa równocześnie pomiędzy i pod nimi.
Multipolarne fale charakteryzują się trzema elektrodami, z których jedna tylko wykazuje dodatnie cechy, a pozostałe dwie ujemne. Często jest to połączenie rodzaju monopolarnego oraz bipolarnego.
Jakie są wskazania do poddania się zabiegowi radiofrekwencji?
Fale radiowe w kosmetyce znalazły bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej wskazuje się na wykonanie zabiegu radiofrekwencji, gdy odczuwa się wyraźną wiotkość skóry (na twarzy, ramionach lub udach), gdy pojawiają się zmarszczki, cienie oraz obrzęki pod oczami, a także wtedy, gdy na pośladkach bądź udach zaobserwuje się cellulit.
Zabieg radiofrekwencji świetnie poradzi sobie z powyższymi problemami, przynosząc skórze ulgę i nową świeżość. Jak widać, tego rodzaju działanie fali radiowej na skórę może przynieść liczna i korzystne efekty.