Balustrady ze stali nierdzewnej to klasyczne i opłacalne rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej takich jak banki i galerie handlowe. Stalowe balustrady są wytrzymałe i nie korodują, dzięki czemu mogą być bez problemu instalowane również na zewnątrz. Z tego względu ich zakup bardzo się opłaca

Balustrady ze stali nierdzewiejącej to gwarancja wysokiej jakości i stylu

Decydując się za zakup balustrady ze stali nierdzewnej, nie musimy się obawiać, że nie będzie pasowała do stylu naszego domu. Barierki tego typu, ze względu na swój klasyczny wygląd, sprawdzają się świetnie w każdym wnętrzu. Możemy je zamontować zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym tonie, jak i tych zaaranżowanych w nowoczesnym stylu, w których królują proste, ale też nieoczywiste dodatki. Podstawową zaletą balustrady z nierdzewki jest jednak jej wytrzymałość, która daje nam nie tylko gwarancję jakości produktu, ale i bezpieczeństwa podczas jego użytkowania. Stal nierdzewna, z której wykonane są barierki i balustrady, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne – zarówno silne wgniecenia, jak i drobne zarysowania – i w pełni antykorozyjna. Dzięki temu jest ona najczęściej rekomendowanym przez producentów materiałem do wyrobu balustrad zewnętrznych i tych montowanych w halach produkcyjnych i magazynach. Dzięki właściwościom odpornościowym i wytrzymałościowym balustrady ze stali nierdzewnej są nie tylko atrakcyjne wizualnie – przez bardzo długi czas zachowują swój nienaganny wygląd, ale i bardzo praktyczne i opłacalne. W przeciwieństwie do balustrad wykonanych z mniej trwałych materiałów balustrady z nierdzewki nie muszą być dodatkowo konserwowane, a ich czyszczenie nie odbiega znacząco od codziennych czynności, które wykonujemy w domu. Z tego względu możemy mieć pewność, że barierki z nierdzewki nie będą generowały dodatkowych ukrytych kosztów utrzymania. 

Balustrada stalowa – gdzie zamontować?

Niepodważalną zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest materiał, z którego została wykonana. Stal nierdzewiejąca zapewnia nam nie tylko najwyższą jakość produktu, ale i jego wytrzymałość i elegancki wygląd. Barierki ze stali świetnie prezentują się zarówno jako samodzielne doposażenie schodów wewnętrznych, jak i zabezpieczenie balkonów i tarasów. W przypadku balustrad zewnętrznych najchętniej wybieranym sposobem ich wykorzystania są balustrady o klasycznym wyglądzie – ze standardowym, stalowym wypełnieniem. Bardzo popularne są też balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem. Taki mariaż stali i szkła jest popularny zwłaszcza w nowych domach i apartamentowcach. Nie jest to jednak rozwiązanie dedykowane wyłącznie balustradom i barierkom instalowanym na zewnątrz budynków, ponieważ stalowe balustrady ze szkłem świetnie wyglądają także wewnątrz domów jako wykończenie schodów i zabezpieczenie balkonów przy antresolach. 

Czy trzeba czyścić balustrady z nierdzewki?

Balustrady ze stali nierdzewnej, w przeciwieństwie do barierek wykonanych np. z drewna lub stali korodującej, nie wymagają nadzwyczajnych zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo pomocna jest w tej kwestii antykorozyjność stali, która sprawia, że balustrady wykonane z nierdzewki nie tylko nie rdzewieją, ale i nie ulegają uszkodzeniem, a co za tym idzie – nie niszczeją tak szybko jak chociażby balustrady drewniane, które co jakiś czas trzeba na nowo czyścić i lakierować. Szczególnie istotne jest to w przypadku balustrady zamontowanej na zewnątrz budynku. Do czyszczenia balustrady tego typu w zupełności wystarczy ściereczka z miękkiego materiału i delikatny detergent lub środek na bazie alkoholu – do usuwania bardziej opornych i tłustych plam. Bardzo ważne jest, żeby do czyszczenia barierek z nierdzewki nie używać szorstkich narzędzi, np. gąbek i szczotek, wykonanych z żelaza. Niedopuszczalne są też narzędzia, którymi wcześniej czyściliśmy przedmioty wykonane ze stali rdzewiejącej. Ich użycie może skutkować naruszeniem warstwy antykorozyjnej stali i powstawaniem korozji międzykrystalicznej. 

Marta
Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

    Comments are closed.